About DVD

Historie : Nápad se zrodil v zimě roku 2009. Započaly přípravy scénářů, storyboardů a produkce. Jako prvnímu se dalo vědět televiznímu studiu QQ a seznámilo ho s nápadem. QQ nám dalo k dispozici techniku a členové QQ klubu se rozhodli nám pomoci. Poté byla oslovena Janáčkova konzervatoř a gymnázium v Ostravě, která díky pochopení paní ředitelky Soňi Javůrkové zasponzorovala projekt poskytnutím krásného, velkého, dřevěného sálu s možností jevištní techniky. Dalibor Mráz se pak domluvil s firmou Drum-centrum Opava, aby poskytl plný servis co se týče bicích, hardwaru atd... V dubnu roku 2010 se dalo konečně natáčení do pohybu a na konzervatoři se natočili sóla s pár ukázkami rudimentů. Vyprávění o individuální filozofii všech 3 bubeníků se točilo v Beskydech pod Radhoštěm. Šimon a jeho výuka se točila na severní Moravě. V této příležitosti se ozvala firma UFIP, která vyrábí činely a domluvili jsme se, že bychom mohli natočit výuku na jejich produkty. Jako poslední exibice bylo natáčení na benzinové stanici OMF v Ostravě, při které jsme měli půjčené firemní auto značky Chevrolet CRUZE, a tak vznikl krátký shot " Car song ". Výroba celého " festivalu " trvala zhruba půl roku a bylo natočeno přes 30 hodin hrubého záznamu.  
 
O DVD : Na DVD můžete zhlédnout přehlídku tří bubenických žánrů, v podání tří mladých bubeníků, studentů Janáčkovy konzervatoře v Ostravě. Každý ze tří bubeníků vysvětluje své pojetí stylu (elektronická hudba, jazz-funk a sólové hraní), který přehledným a hravým způsobem na DvD předehrává.DVD obsahuje booklet s transkripcí jednotlivých cvičení.
DVD je natočeno se širokou škálou bonusů jako například car song, duo na dvě soupravy nebo street beats. DVD má sloužit jako nahlédnutí do cvičících programů jiných bubeníků.
Tvůrci tohoto DVD absolvovali mezinárodní semináře nejlepších bubeníků světa ( Thomas Lang, Benny Greb, Stephan Emig, Oli Rubow) a tvorbou tohoto DVD se jim snaží poděkovat a předat zkušenosti dalším bubeníkům.

 
Záměr :  První ročník jsme zkoušeli všechno možné a oťukávali jsme různé varianty, možnosti, styly provedení, celkový dojem atd.. V této době už máme k dispozici tým mladých lidí, kteří si takovéto natáčení zažili a vychytali všechny mouchy a drobné detaily, které jsme se naučili u prvního ročníku. Další ročník může být udělaný mnohem ve větším provedení a počítá se i s náborem dalších 3-4 bubeníků. Všichni pevně věříme že se nám naše vize podaří splnit a třeba i založit podobný festival jako Modern Drummer. Zatím nevíme o nikom kdo by se o něco takového pokusil v Evropě.
 
Zajímavosti : 
  • Projekt vymysleli a zrealizovali lidi ve věku 17-19 let. V této době už máme plnou podporu profesionálů z různých oborů. 
  • Natáčelo se na 5 různých lokalitách, včetně klíčovacího studia.
  • K filmování jsme měli k dispozici plně profesionální filmařskou techniku včetně film. jeřábu, film. servisu i štábu.
  • Na filmovém natáčení na konzervatoři tvořilo štáb až 20 lidí.
  • Projekt podporuje například bubeník Stephan Emig z Německa
  • Další ročník plánujeme udělat více kosmopolitní. Přizveme ke spolupráci bubeníky z více zemí.
  • Bylo natočeno přes 30 hodin záznamu.
  • Souprava od Dalibora Mráze byla zvučena 7 everhady + kopák
  • Připravujeme i mini koncertní turné po festivalech
TOPlist
QQ club 2010